12 důvodů pro VUT

Stipendium 6 000 Kč pro nejlepší maturanty

Stipendium 6 000 Kč pro nejlepší maturanty

Blýsknout se u matury není marný. 500 nejúspěšnějším u českých státních maturit totiž dáme jednorázové stipendium 6 000 Kč. Na sešity, na pravítka, na pivo – na cokoli. Své šance zvýšíš, když si ve společné části matury zvolíš matiku a angličtinu. Další body navíc budou za úspěšnou zkoušku Matematika+ v nepovinné části.

Půjdeš na praxi do TOP firem ve svém oboru

Půjdeš na praxi do TOP firem ve svém oboru

Šedá je všechna teorie… avšak zelený strom praxe! A speciálně na VUT. Součástí studia jsou projekty, ve kterých budeš pracovat na reálném zadání od konkrétních firem – třeba na vývoji přístrojů. Kdo se osvědčí, toho si firma vyhlédne a nabídne mu například placenou stáž.

Každý, kdo potřebuje, od nás dostane kolej

Každý, kdo potřebuje, od nás dostane kolej

V prváku na VUT dostaneš kolej prostě na tuty. Každý rok ubytujeme nejvíc studentů ze všech vysokých škol v Brně. Na všech našich 5 kolejních areálech je vysokorychlostní internet – a když máš náladu, tak i zábava každý večer. V soutěži Kolej roku jsou ty naše v TOP 3 už pátým rokem.

98 % absolventů VUT sežene do roka práci

98 % absolventů VUT sežene do roka práci

A není divu. Díky praxi během studia si firmy často vyhlédnou šikovné studenty. Polovina z nich tak má práci jistou, ještě než dokončí školu! 84 % absolventů si práci najde do 3 měsíců od ukončení studia. A 98 % pak do jednoho roku od státnic. Supr, ne? A navíc, tři čtvrtiny absolventů najdou uplatnění v oboru, který vystudovali.

Vyjedeš si na semestr studovat do zahraničí

Vyjedeš si na semestr studovat do zahraničí

Nebo na dva semestry. To je na tobě. Hlavní je, že tuhle možnost vycestovat ven má u nás každý. Zatímco na jiných školách se na hodně studentů nedostane, na VUT to nikdy není problém. Máme totiž smlouvy s mnoha univerzitami po celém světě. Takže, kam to bude? Německo? UK? Nebo Tchaj-wan, USA či Austrálie?

Od druháku se můžeš zapojit do výzkumu

Od druháku se můžeš zapojit do výzkumu

Chceš jezdit ve formuli? To není vtip. Na Fakultě strojního inženýrství studenti vylepšují konstrukci formule – a pak s ní sami jezdí na opravdových okruzích F1. Na Fakultě informačních technologií zase mají kabinu z reálného boeingu a vyvinuli k ní vlastního autopilota. To je úlet.

Sportovní zázemí nám závidí celá republika

Sportovní zázemí nám závidí celá republika

2 velké sportovní areály, 2 fitness centra, jedna loděnice, 50 sportovních specializací, 2 hodiny sportu týdně zdarma pro každého studenta VUT… To zní skoro jako národní reprezentace! A na jednom našem atletickém stadionu se může z fleku konat i olympiáda – areál má totiž olympijskou certifikaci.

Najdeš nás v žebříčku nejlepších univerzit QS

Najdeš nás v žebříčku nejlepších univerzit QS

Možná to nevíš, ale brněnské VUT patří mezi nejlepší světové univerzity. V nejznámějším QS žebříčku univerzit jsme se v kategorii „Civil Engineering“ pro rok 2015 umístili na děleném 101. až 150. místě – v konkurenci všech ostatních univerzit z celého světa. Na Brno dobrý!

Každému poradíme – rádi a zdarma

Každému poradíme – rádi a zdarma

Každý má své potřeby, problém či omezení. Za nic z toho se nemusíš stydět. Naše poradenské centrum ti pomůže s tím, co právě potřebuješ: ať jde o stipendium, zdravotní postižení, poruchy učení, sociální dávky, právní otázky či poradenství s tvou další kariérou. Jsme tu pro tebe, ne ty pro nás.

Studentské spolky tě nenechají ve štychu

Studentské spolky tě nenechají ve štychu

Neboj se, že se v Brně ztratíš. Nepovede se ti to i díky studentským spolkům – jejich členové ti napřed pomůžou zorientovat se v začátku studia. A pak můžeš jít z akce do akce: festival Hudba z FEKTu, recesistický Běh na 53, Půlení chemiků, různé soutěže, kroužky… Fakt to tu žije.

Knihovny, databáze, infocentra, rešerše

Knihovny, databáze, infocentra, rešerše

Studentský život je kromě zábavy taky o studiu. Abys na to nezapomněl, máme skvěle vybavené knihovny a infocentra. Tvůj hlad po vzdělání utiší přes 300 000 knih. Ve studovnách najdeš PC s internetem a elektronickými databázemi. S rešeršemi ti rádi pomůžou v infocentru.

Bez bariér: studium i pro handicapované

Bez bariér: studium i pro handicapované

Nevylučujeme ze studia nikoho, kdo studovat chce. Naše poradenské centrum Přes bloky pomáhá všem studentům, kteří mají různá omezení – specifické poruchy učení, zdravotní postižení (zrakové, sluchové či pohybové), duševní onemocnění nebo dlouhodobé psychosomatické problémy.

A hlavně Brno!
Populistické, i když asi účinné by bylo, kdybych řekl, že dáváme nejlepším z nastupujících studentů stipendium. To ale za hlavní lákadlo opravdu nepovažuji. Díky našim vědeckým centrům se můžete už během studia zapojit do výzkumných projektů, mimořádných i v zahraničním měřítku, a pracovat se špičkovým vybavením. Nebojíme se umožnit vám taky stáže a výjezdy do zahraničí, protože se nebojíme srovnání. VUT v Brně je prostě prestižní škola. Dokonce tak, že si může dělat sama ze sebe legraci třeba v propagačním spotu. Většina našich absolventů nemá problém s uplatněním v praxi, jejich platy patří k těm nadprůměrným. Stipendiem pro vás to dobré jenom začíná.
Petr Štěpánek, rektor

Dobrá škola se pozná podle absolventů

Bez problémů našli práci

Naši studenti chodí na praxe, zapojují se do výzkumů a zkrátka nelení – i proto polovina z nich má zajištěnou práci už během studia. A 98 % pak sežene práci do roku od státnic.

27.712 kč po roce praxe

Tolik v průměru vydělávají naši absolventi po jednom až dvou letech praxe. A jejich průměrný nástupní plat je hned po škole 22 tisíc. To je pro začátek hodně slušné.

Devět z deseti by neměnilo

Udělali jsme si velký výzkum mezi našimi absolventy. Zjistili jsme, že 9 z 10 by pro své studium i dnes volilo VUT v Brně. A to je pro nás to nejlepší vysvědčení.

Google+