Fakulta
strojního inženýrství

Bakalářské studijní programy

Program

Aplikované vědy v inženýrství

Materiálové inženýrství Už od dětství tě fascinovalo, z čeho jsou věci složené, co vydrží a z čeho by se daly vyrobit? Co takhle svůj zájem přetavit v profesi studiem Materiálového inženýrství? Tento obor čerpá z mnoha oborů, především z chemie a fyziky, ale taky zabrousíš třeba do oblasti medicíny, ekologie a ekonomie. Během studia bakaláře se budeš věnovat hlavně keramickým, kovovým a polymerním materiálům, kompozitům, sklu, pryži, plastům, ale i různým přírodním materiálům.

Přihláška

Mechatronika Baví tě elektro, počítače i fyzika? To vše jde skloubit v oboru mechatronika, kde těmito předměty budeš muset projít, abys uměl navrhovat mechatronické soustavy. Ty budou muset být tak inteligentní, že budou schopné reagovat třeba na změny prostředí. Abys mohl navrhnout a sestrojit takový přístroj, tak strávíš spoustu času v laboratořích, které jsou vybaveny tou nejmodernější měřicí technikou.

Přihláška

Matematické inženýrství Umíš si vše dobře spočítat a matematika je středobodem tvého života? Pak jsi na správném místě, protože v rámci oboru Matematické inženýrství tě naučíme, jak své znalosti využít v informatice a v technických oborech. Projdeš si tak předměty zaměřenými třeba na programování, konstruování, materiálové inženýrství nebo obrábění.

Přihláška

Fyzikální inženýrství a nanotechnologie Rozšířit matematické a fyzikální znalosti můžeš studiem oboru Fyzikální inženýrství a nanotechnologie. Získáš tak široký rozhled nejen v těchto oborech, ale během studia se budeš moci zaměřit buď více na techniku, nebo na přírodovědné obory. Pokud se tedy zajímáš o metrologii, nanotechnologie nebo třeba materiálové vědy, pak je tvoje volba jasná.

Přihláška

Průmyslový design ve strojírenství Chceš svůj výtvarný talent zužitkovat jinak než na klasické umělecké dráze? Čistě praktické využití nejen ve strojírenství nabízí obor Průmyslový design. Na začátku si budeš muset projít společným strojírenským základem, abys byl schopný navrhovat nejen pěkné, ale i praktické a funkční věci. Profíci tě zasvětí do oblastí domácích spotřebičů a elektroniky, dopravní techniky, ale také do interiérového designu a mnoha dalších oblastí každodenního života.

Přihláška

Program

Strojírenství

Základy strojního inženýrství Široký rozhled, hluboké odborné znalosti ze strojírenství a možnost si vybrat jakékoliv zaměření v navazujícím magisterském studiu bez omezení. Takové jsou výhody tohoto oboru, kdy si během studia můžeš vyzkoušet různé oblasti a zjistit, co tě baví nejvíc, a později se na tuto oblast zaměřit.

Přihláška

Aplikovaná informatika a řízení Klasické programování je sice fajn, ale tebe bere spíš něco víc praktického? Tak uplatni své IT znalosti ve strojírenství! Naučíš se práci s výpočetní a řídicí technikou a budeš se věnovat aplikaci IT techniky, jako jsou databázové systémy, systémy CAD/CAM, navrhování, provoz a správa počítačových sítí a telekomunikace. V oblasti automatizace a řízení se pak během studia zaměříš na moderní technické prostředky automatizace včetně neprůmyslových automatizačních a zabezpečovacích systémů.

Přihláška

Profesionální pilot Prohánět se v oblacích jako pasažér je sice hezké, ale sedět za kniplem, to je teprve adrenalin a zodpovědnost! U nás na VUTéčku se můžeš stát dopravním pilotem za pár let. Poskytneme ti teoretické znalosti podle evropských směrnic, které jsou nutné pro složení odborných zkoušek. Praktický pilotní výcvik pak probíhá ve spolupráci s leteckou školou a studenti si ho hradí sami. Absolventi po složení všech potřebných zkoušek získávají průkaz způsobilosti obchodního pilota (CPL) s kvalifikací létání podle přístrojů (IR).

Přihláška

Stavba strojů a zařízení Angličáky přenech mladšímu bráchovi a nauč se na strojárně navrhovat a konstruovat vlastní vozidla a průmyslové stroje! Naučíme tě základy moderních konstrukcí ve stavbě strojů, včetně počítačového navrhování strojních konstrukcí. Během studia se můžeš specializovat na dvě základní oblasti – dopravní a manipulační techniku, nebo na stavbu výrobních strojů. Podle zaměření se pak můžeš soustředit v navazujícím studiu buď na automobilní a dopravní inženýrství, nebo na stavbu výrobních strojů. Anebo můžeš jít po škole pracovat a získávat praxi ve formách.

Přihláška

Strojírenská technologie Jestli chceš nakouknout pod pokličku obrábění, tváření, svařování nebo slévání, pak pro tebe bude obor Strojírenská technologie to pravé. Vše si vyzkoušíš ručně, ale i s pomocí moderních technologií. Neminou tě různé exkurze ve výrobních firmách u nás i v zahraničí a kurzy a semináře zaměřené na nejaktuálnější trendy v oboru.

Přihláška

Kvalita, spolehlivost a bezpečnost Chemie, informatika, matematika, technická diagnostika, konstruování nebo technologie obrábění. Tak na takové předměty se můžeš těšit, pokud půjdeš studovat obor Kvalita, spolehlivost a bezpečnost. Kromě technických předmětů se budeš věnovat i těm specializovaným, jako je management kvality, průmyslová bezpečnost a management rizik. Nezůstane však jen u pouhé teorie, ale vše si budeš ověřovat přímo v praxi, abys byl schopen své znalosti využít při řešení problémů přímo v provozu.

Přihláška

Energetika, procesy a životní prostředí Životní prostředí a jeho ochrana, ale i ekologická výroba energie ti nedá spát? Spoj své zájmy a přihlas se na obor Energetika, procesy a životní prostředí. Naučíme tě něco z jaderné a tepelné energetiky a základů procesního inženýrství v chemické, potravinářské a spotřební chemii, zejména se pak budeš zabývat hlouběji tématem ekologie.

Přihláška

Výrobní technika Nemůžeš se rozhodnout, jestli jít na školu v ČR, nebo v zahraničí? U nás můžeš vystudovat dvě školy zároveň a získat diplom jak z VUTéčka, tak z Technische Universität Chemnitz, kde se vyučuje v němčině. Procvičíš si tak nejen jazyk, ale načerpáš i nové zkušenosti. Obor je ideální přípravou na další studium, protože získáš široký rozhled ve strojírenství. Jednou z podmínek pro jeho úspěšné absolvování je složit jazykovou zkoušku z němčiny minimálně na úrovni B2 nejpozději do konce prvního semestru.

Přihláška

Magisterské a doktorské programy
Google+