Fakulta
informačních technologií

Přijímací zkoušky - Bakalářské studijní programy

Uzávěrka přihlášek 31. března 2018
Přijímací zkoušky dle termínů Národních srovnávacích zkoušek
Náhradní termín dle termínů Národních srovnávacích zkoušek
Přihlášení studenti
Přijatí studenti
Úspěšnost

Obsah zkoušky

Ústně po tobě u přijímaček rozhodně nic chtít nebudeme. Čeká tě písemná zkouška z matiky nebo obecných studijních předpokladů od společnosti SCIO. Záleží na tobě, kterou si zvolíš. Na test můžeš jít vícekrát, v ceně přihlášky máš jeden test zdarma, ostatní si hradíš sám. A co je nejlepší, bereme v úvahu jen ten nejlepší percentil ze všech testů SCIO, které absolvuješ, takže nemusíš být nervózní, když se některý nepodaří :-).

Přijetí bez přijímaček

A samozřejmě, jsou výjimky – přijímačky jdou i prominout, a to v následujících případech:

Zobraz víc

  • pokud jsi absolvoval Národní srovnávací zkoušky a v testu z matematiky nebo v testu obecných studijních předpokladů patříš mezi 40 % nejlepších.
  • tvůj výsledek mezinárodní zkoušky SAT v části Mathematics je alespoň 545 bodů nebo SAT Subject Test in Mathematics Level 1 je alespoň 665 bodů nebo SAT Subject Test Mathematics Level 2 je alespoň 745 bodů.
  • úspěšně jsi zvládl krajské kolo matematické nebo fyzikální olympiády.
  • zapojil ses do Středoškolské odborné činnosti? Pokud jsi skončil do třetího místa, pak na přijímačky nemusíš.
  • pokud jsi byl účastníkem mezinárodní programátorské soutěže Creative Baltie organizované společností SGP Systems v kategorii D a postoupil jsi do národního kola, tak se přijímačkama zabývat nemusíš.
  • patří tvůj výsledek maturitní zkoušky z matematiky mezi 20 % nejlepších? Tak to máš u nás bez přijímaček.
  • pokud patří tvůj výsledek výběrové zkoušky ze středoškolské matematiky (Matematika+) mezi 40 % nejlepších, tak k nám máš dveře otevřené.
  • jestli jsi podstoupil testování svého IQ u společnosti Mensa a patříš mezi 10 % nejchytřejších, pak tě určitě bereme bez prověřování dalšími testy.

Přípravné kurzy

Elektro fakulta spolu s informatikou společně pořádají přípravný kurz k přijímačkám, na který se můžeš přihlásit. Bude se zde probírat hlavně matematika a vyzkoušíš příklady, které se v minulosti objevily v testech.

Výuka bude vždy v pátky od 15 do 17 hodin v budově FEKTu na Technické 10.

Kurz poběží od února 2018, hlásit se můžeš do konce ledna na adrese: RNDr. Edita Kolářová, PhD., Ústav matematiky FEKT VUT v Brně, Technická 8, 616 00 Brno, e-mail: kolara@feec.vutbr.cz.

Chci jít na VUT
Google+