Fakulta elektrotechniky
a komunikačních technologií

Přijímací zkoušky - Bakalářské studijní programy

Uzávěrka přihlášek 31. března 2018
Přijímací zkoušky červen 2018
Náhradní termín červen/červenec 2017
Přihlášení studenti
Přijatí studenti
Úspěšnost

Obsah zkoušky

Vůbec se neboj, že tě budeme ústně zkoušet, teda až na talentovky v audio inženýrství. Co víš, to prostě napíšeš! Na každém oboru to samozřejmě bude trochu z něčeho jiného.

Zobraz víc

Elektrotechnika, elektronika, komunikační a řídící technika: Počítejte s tím, že zkouška z matematiky vás nemine. K ní si pak můžete zvolit podle svého gusta, zda je vám milejší fyzika, nebo informatika.

Biomedicínská technika a bioinformatika: Matematika a biologie - to jsou předměty, které pro vás budou během studia důležité. Proto si na vás posvítíme hned od začátku a ověříme si, co umíte ze střední školy.

Angličtina v elektrotechnice a informatice:Určitě je vám jasné, že angličtině se nevyhnete, takže nám budete muset ukázat, že se jí domluvíte. A pak si vás proklepneme z matematiky.

Audio inženýrství: Nejdříve vás čeká talentová zkouška, kde si ověříme, zda máte hudební sluch. Pak si napíšete test z matematiky a k ní si můžete zvolit fyziku, nebo informatiku.

Informační bezpečnostPřipravte se na důkladné otestování vašich znalostí matematiky a pak taky z fyziky, nebo informatiky - to už bude na vás, co si vyberete.

Přijetí bez přijímaček

Na FEKT se můžeš samozřejmě dostat i bez přijímaček, mrkni, co pro to musíš udělat.

Zobraz víc

Elektrotechnika, elektronika, komunikační a řídící technika

 • pokud máš za sebou přípravný kurz z matematiky nebo fyziky za 1 nebo 2, bereme tě bez přijímaček
 • to stejné platí i v případě, že jsi maturoval z matematiky nebo fyziky za 1 nebo 2 
 • pokud jdeš na Národní srovnávací zkoušky, tak se snaž, abys v každé části v v testu z matematiky dosáhl minimálně percentilu 60, jinak tě přijímačky neminou
 • pokud budeš v rámci NZS dělat zkoušku z testu obecných studijních předpokladů a v každé části dosáhneš percentil 60 a vyšší, bereme tě
 • jestli ses na střední dobře učil a máš průměr lepší než 2,0, pak si nemusíš dělat starosti s přijímacími zkouškami

Biomedicínská technika a bioinformatika

 • k přijímačkám nemusíš, pokud jsi dosáhl na střední škole průměru známek do 1,25

Angličtina v elektrotechnice a informatice

 • pokud se přihlásíš na přípravný kurz z matematiky a v závěrečném testu dostaneš za 1 nebo 2, máš přijímačky z matiky v kapse
 • když se ti podaří odmaturovat z matematiky za 1 nebo dva, k přijímačkám z matematiky nemusíš
 • dosáhl jsi v Národních srovnávacích zkouškách v matematické části percentilu 60 a více? Pak jsi u nás matikou prošel i bez testu
 • studuješ na střední s dobrým prospěchem, konkrétně do 1,7? Pak stačí zažádat děkana o prominutí přijímaček z matiky
 • angličtinu u přjímaček ti promineme, pokud máš certifikát na úrovni B2

Informační bezpečnost

 • přijímačkám se vyhneš, když budeš dobře studovat na střední, a to do průměru 1,25

Přípravné kurzy

Jestli si nejste svými znalostmi v matice a fyzice úplně jistí, není nic snazšího, než se přihlásit do našich přípravných kurzů. Probereme okruhy, které tě čekají na přijímačkách, a pak už by to měla být brnkačka!

Výuka bude vždy v pátky od 15 do 17 hodin v budově FEKTu na Technické 10. Kurz poběží od února 2018, hlásit se můžeš na adrese: RNDr. Edita Kolářová, PhD, Ústav matematiky FEKT VUT v Brně, Technická 8, 616 00 Brno, e-mail: kolara@feec.vutbr.cz.

Chci jít na VUT
Google+