Fakulta elektrotechniky
a komunikačních technologií

Bakalářské studijní programy

Program

Elektrotechnika, elektronika, komunikační a řídící technika

Automatizační a měřicí technika Že nejhezčí pohled je na roboty a automaty? A co teprve na ty v automobilovém průmyslu! Pokud tě vždy lákala průmyslová automatizace, měření různých veličin, umělá inteligence nebo počítačové vidění, je to pro tebe ten správný obor. Naučíš se tu i základy zpracování počítačového vidění. Budeš moct navrhovat průzkumné roboty pro extrémní podmínky, dálkové řízené stroje nebo umělé neuronové sítě.

Přihláška

Elektronika a sdělovací technika Díváš se rád i na vypnutou televizi? Pak si zamiluješ tento obor! Naučíš se tu navrhovat nejrůznější analogové i digitální funkční obvody. Čeká tě spousta informací o fungování klasické a digitální televize, budeš navrhovat antény a další vysokofrekvenční zařízení. A samozřejmě nebudou chybět ani mobilní sítě, přenos rádiového a satelitního vysílání a družicové systémy.

Přihláška

Mikroelektronika a technologie Čipy, čipy, čipy! Bez čipů to dnes nejde. Na tomto oboru se naučíš dělat čipy do všech moderních zařízení, budeš navrhovat analogové a digitální obvody. Už slyšíš z dálky ta libozvučná slova? Mikrokontroléry, senzory, nanotechnologie. Nanokrutoři na tomto oboru se budou vzdělávat i v oblasti materiálů a zdrojů energie, třeba pro mobily nebo hybridní auta. A taky! Při studiu tohoto oboru máš šanci zapojit se do výzkumu nových nanotechnologií, pro které společnost ON Semiconductor poskytuje prospěchová stipendia;)

Přihláška

Silnoproudá elektrotechnika a elektroenergetika Je ti nízké napětí málo? Máme pro tebe to vysoké! Na tomto oboru se naučíš všechno o výrobě a šíření elektrické energie, budeš navrhovat různé pohonné jednotky pro elektrické stroje. A až budeš hotový (se studiem, samozřejmě;) můžeš se stát třeba operátorem sekundárního okruhu v jaderné elektrárně. A to už zní, ne? Stipendia na tomto oboru nabízí společnost ČEZ.

Přihláška

Teleinformatika Informatika by šla, ale chtělo by to trochu něco jiného? A co teleinformatika! Naučíš se tu programovat, ale čeká tě i studiová technika, akustika nebo zabezpečovací systémy. Dozvíš se spoustu věcí o počítačových sítích, jejich správě a návrhu, klasické a mobilní telekomunikaci. Teleinformatika je skvělým koktejlem klasické elektrotechniky, informatiky a telekomunikace. No a nakonec si můžeš střihnout CISCO akademii.

Přihláška

Program

Biomedicínská technika a bioinformatika

Biomedicínská technika a bioinformatika Jestli váháš mezi elektrotechnikou, informatikou a medicínou, tak už nemusíš. Máme pro tebe studium, které strávíš napůl na elektru a napůl na medicíně. Naučíš se tu navrhovat a pracovat s různými lékařskými přístroji, třeba s EKG. Koumat budeš v laboratořích elektra i v nemocnicích. Z předmětů tě čeká matematika, fyzika a chemie, základy z biologie, anatomie a fyziologie člověka, ale naučíme tě i komunikaci s lékaři a dalším zdravotnickým personálem.

A potom?

Až to doděláš, budou se o tebe, jako o specialistu na přístrojovou techniku, prát nemocnice s firmami, které tam přístroje dodávají. Pracovat můžeš samostatně nebo v odborných týmech. Můžeš asistovat při diagnostice a terapii, analyzovat bioinformatická data, nebo si to střihnout v experimentálním výzkumu a vývoji. Tak co, zůstaneš v nemocnici, nebo tě láká spíš vývoj ve firmách?

Přihláška

Program

Angličtina v elektrotechnice a informatice

Angličtina v elektrotechnice a informatice Angličtina je cajk, elektrotechnika může být a manažerskou praxi by sis taky dal? Pak pro tebe máme správnou kombinaci tvých lajků. Všechny totiž spojuje tento obor. A až to doděláš, budeš moct třeba prezentovat firmu na zahraničních veletrzích, připravovat firemní dokumenty v angličtině, překládat odborné texty a taky plynně a odborně komunikovat na globální úrovni.

A co potom?

V praxi po tobě bude pěkná sháňka. Takových odborníků totiž zatím moc není. Chňapnou po tobě nadnárodní firmy, zapojíš se v mezinárodních projektech. Kdo by nechtěl někoho, kdo umí popisovat technologické procesy anglicky a ještě být manažer?

Přihláška

Program

Audio inženýrství

Audioinženýrství Proplouváš světem se sluchátkama na uších? Neumíš žít bez hudby, ale jsi taky tak trochu nerd? Máme pro tebe ideální mix technického a uměleckého studia. Získáš tu přehled v oblasti zvukové techniky, zpracování zvuku, hudební režie, čeká tě i studiová praxe. Místo v knihách můžeš spát na mixážním pultu! Ale ještě než ti dopřejeme tuto luxusní postýlku, budeš muset složit talentové zkoušky;)

A co z tebe bude? Na to můžeš dát všem dost jasnou odpověď: uplatníš se v rozhlasových, televizních, filmových, nahrávacích i postprodukčních studiích, na živých produkcích nebo můžeš nastoupit do firem, které navrhují studia a prostory pro zvukové produkce nebo instalují AV techniku.

Přihláška

Program

Informační bezpečnost

Informační bezpečnost Fascinoval tě odmala svět bezpečnostních sítí a hackerů? Pak tvé kroky jistě budou směřovat na obor Informační bezpečnost. Během studia se totiž naučíš sestavit vlastní síťové infrastruktury a počítačové sítě, které si navíc zkusíš sám hacknout, abys otestoval jejich bezpečnost. Kromě technicky zaměřených seminářů na tebe čekají taky předměty z oblasti práva a ekonomie. Tak co, už víš, kde se z tebe stane ten nejlepší bezpečnostní expert?

Přihláška

Magisterské a doktorské programy
Google+