Fakulta chemická

Bakalářské studijní programy

Program

Chemie a chemické technologie

Chemie, technologie a vlastnosti materiálů Už od dětství tě zajímalo, z čeho jsou věci složené? Pak právě na tomto oboru se dozvíš o různých materiálech a půjdeš víc do hloubky. Především se budeš teoreticky i prakticky učit o různých technologiích zpracování plastů, kompozitů, keramiky silikátů a dalších materiálů. Čekají tě tak laboratorní experimenty, kontrola jakosti a další úkoly, s kterými si budeš muset poradit během studia.

Přihláška

Chemie a technologie ochrany životního prostředí Skloubit chemii a lásku k přírodě můžeš v rámci studia oboru Chemie a technologie ochrany životního prostředí. Budeš se tak věnovat třeba ochraně ovzduší, ekologické likvidaci odpadů nebo úpravě pitné vody. K tomu je ale potřeba mít široký rozhled, proto tě v rámci studia čeká kromě chemie také fyzika, matematika, biologie a toxikologie.

Přihláška

Spotřební chemie Se spotřební chemií se setkáváš každý den, ať už v koupelně nebo třeba při mytí nádobí. Má ale mnohem širší využití a na chemárně se o její výrobě a využití dozvíš víc. Na začátku studia získáš široký rozhled v organické, anorganické, fyzikální a analytické chemii. V dalších ročnících se už budeš moci více specializovat na to, co tě baví nejvíc – kosmetiku, bytovou chemii, biopolymery a další oblasti.

Přihláška

Chemie pro medicínské aplikace Rozhoduješ, jestli si vybrat chemii, nebo spíš biologii? Pak zvol Chemii pro medicínské aplikace! Tento obor totiž nabízí užitečné spojení znalostí oborů oblastí. Během studia mimo jiné pronikneš do tajů bioinženýrství a poznáš tak, jak různé laboratorní stroje fungují a v budoucnu třeba budeš moci spolupracovat na vývoji nějakého patentovaného zařízení, které bude zachraňovat lidské životy.

Přihláška

Program

Chemie a technologie potravin

Biotechnologie Pokud v obchodě neustále studuješ složení potravin, a to nejen kvůli jejich energetické hodnotě, pak jsi pravý adept na studenta Biotechnologií. Právě tento obor je zaměřený na potravinářství, zejména na kontrolu jakosti a bezpečnosti potravin. Kromě hodin strávených v laboratoři tě tak čekají zajímavé přednášky z chemické legislativy, mikrobiologie, genové technologie nebo fermentační technologie.

Přihláška

Potravinářská chemie Jídlo je každodenní starostí každého z nás, ale kromě potěšení nám může způsobit taky pěkné zažívací potíže, když se zkazí. A právě na oboru Potravinářská chemie se dozvíš, nejen jak potraviny vyrábět, ale také jak je správně uchovávat a související zákony. Pro výrobu zdravých a bezpečných potravin je ale potřeba se také vyznat ve zdravé výživě, správné výrobní praxe a základní analýze potravin. To všechno tě naučíme během tří let studia tohoto oboru.

Přihláška

Magisterské a doktorské programy
Google+