Fakulta výtvarných umění

Přijímací zkoušky - Bakalářské studijní programy

Uzávěrka přihlášek 19. listopadu 2017
Přijímací zkoušky

1. kolo - 3. ledna 2018

2. kolo - 6. a 7. února 2018

Náhradní termín nebude vypisován
Přihlášení studenti
Přijatí studenti
Úspěšnost

Obsah zkoušky

Jsi odhodlán stát se umělcem? Pak musíš něco vydržet. Třeba zrovna dvě kola přijímaček. Víme, že to není zrovna med, ale bez toho bychom nezjistili, jestli máš talent. Takže:

Zobraz víc

Přijímačky jsou na Fakultě výtvarných umění dvoukolové. Pokud uspějete v prvním kole, pak postupujete dál a čekají vás talentovky a test.

1. kolo - odevzdání prací
V tomto termínu budete muset přinést své domácí práce podle požadavků jednotlivých ateliérů. Odborná komise je zhodnotí a pokud získáte více než pět bodů, máte vyhráno a můžete do dalšího kola.

2. kolo - talentovky a test
Talentová zkouška
Talentovky trvají dva dny, během nichž dostanete čtyři úkoly, které budete muset vypracovat. První úkol je společný pro celý studijní program, druhý, třetí a čtvrtý úkol, případně jejich specifické části pak vycházejí z ateliérových specializací.
Test
Ve stejném termínu jako talentové zkoušky vás také čeká test z dějin umění a obecného kultruního přehledu.

Za všechny části přijímacích zkoušek můžete získat maximálně 50 bodů. Pro přijetí pak stačí 35 bodů.

Přípravné kurzy

Fakulta nepořádá klasické přípravné kurzy na přijímačky, ale můžeš se přihlásit do Letního kurzu kresby aktu a figurální kresby, kde natrénuješ na talentovky. Vylepšíš si techniku kreslení portrétů a figur, budeš malovat jak živý model, tak podle sádrových odlitků. Od učitelů získáš tipy, jak vylepšit svůj styl, kde děláš chyby apod. Ještě před podáním přihlášky tak máš šanci zjistit, jak jsi na tom se svým výtvarným talentem.

Chci jít na VUT
Google+