Fakulta stavební

Bakalářské studijní programy

Program

Stavební inženýrství

Pozemní stavby Bavilo by tě navrhovat budovy a koumat jejich statiku? Babylonskou věž tě sice naučit nepostavíme, ale umíme spoustu jiných věcí. Ukážeme ti, jak na stavbu a posuzování staveb. Budeš u nás i kreslit a řešit operativně problémy tak, aby z tebe byl i dobrý manažer nejen na lešení. Že bys raděj dělal posudky? Neboj, i to tě naučíme. Pokud pro tebe kolaudace neznamená jen luxusní večírek v novém bytě, tak jsi náš!

Přihláška

Konstrukce a dopravní stavby Víc než domy tě lákají klikaté silnice? Byl pro tebe první dotek s čerstvě nalitým asfaltem silnější než první polibek? Pokud si bez mimoúrovňových křižovatek nedokážeš představit život, vede tvoje cesta právě k nám! Naučíme tě navrhovat betonové a kovové konstrukce mostů, projektovat železnice, testovat materiály. Silnice, dálnice i pozemní komunikace u nás budeš mít na snídani, k obědu i k večeři, ale kdo by bez nich vydržel, že?

Přihláška

Vodní hospodářství a vodní stavby Už odmalička tě rodiče museli na výletech odtrhávat od nákresů přehrad? Místo bazénu bys měl raděj na zahradě rybník? Pokud nejvíc ze všech živlů miluješ vodu, pluješ sem správně! Naučíme tě, jak na vodní hospodářství obcí, co se všechno dá vymyslet ohledně vodních staveb, jak vodu zkrotit a jak ji využít. Nebojíme se ani kanalizací, jezů a vodních elektráren. Propláchneme ti uši pořádnou dávkou informací, abys od nás odplul jako vyhledávaný odborník s manažerskými schopnostmi.

Přihláška

Stavebně materiálové inženýrství Vždycky tě zajímalo víc, než jak to vypadá, co je za tím? Jakou to má strukturu a vlastnosti? Pak se přidej k nám. Naučíme tě spoustu věcí o technologii výroby, užití stavebních látek a materiálů. Zaměříme se na keramiku, sklo nebo beton. Dozvíš se všechno nejen o výrobě, ale budeš moct koumat i nad vylepšováním materiálů a třeba zrovna ty vymyslíš nerozbitnou skleničku.

Přihláška

Management stavebnictví Odmalička ti všichni říkali, jakou máš vyřídilku a fest ti to pálí? No jasně! Jenže tě taky baví stavařina a všechno kolem. A co tyto dvě věci spojit? U nás se z tebe stane machr na financování, investice, projektové řízení staveb. Zabývat se budeš taky podnikovým managementem, čeká tě i právo a marketing. Neunikneš ani informačním systémům. Prostě dokonalému mixu, který z tebe udělá vyhledávaného odborníka. Budeš umět navrhovat nejen stavebně, ale i manažersky a ekonomicky, budeš připravovat projekty pozemních, průmyslových i vodohospodářských staveb. Pak po tobě chňapnou podniky i veřejná správa.

Přihláška

Program

Geodézie a kartografie

Geodézie, kartografie a geoinformatika Raději než knížky čteš mapy a po nocích se brouzdáš katastrem nemovitostí? Ano, jsi tu správně! Hned v prváku si sáhneš na magický oranžový přístroj a budeš měřit, až se bude park zelenat. Naučíme tě moderní měřičské i zpracovatelské techniky. V terénu strávíš během studia ne hodiny, ale týdny. Seznámíme tě se všemi druhy mapování a základy inženýrské geodézie. A pak, konečně, zasedneš na svou židli na Katastrálním úřadě, pozemkových úřadech, budeš kontrolovat, evidovat a obnovovat. No nestálo by to za to?

Přihláška

Program

Městské inženýrství

Městské inženýrství Chodíš městem a přemýšlíš, co by šlo udělat jinak? Koleje spíš vlevo a zastávka kousek dál a sem by se hodil park! Naučíme tě víc než jen snít. U nás se zakousneš do toho pravého urbanismu a územního plánování. Pořešíme i veřejnou infrastrukturu. Koumat budeš moct nad městskými stavbami pro bydlení i průmyslovými halami. Naučíme tě i stavební ekonomiku. Prostě z tebe bude machr na moderní řízení při rozvoji měst.

Přihláška

Program

Architektura pozemních staveb

Architektura pozemních staveb Patří podle tebe k funkčnosti i estetika? My souhlasíme! U nás projdeš nejen studiem historie, teorie architektury, souvisejících umění, technologií a humanitních věd. Čeká tě spousta informací z urbanismu a územního plánování. Ukážeme ti, jak projektovat, připravovat zadání, zkoumat. Střihneš si taky odbornou praxi v projekčních kancelářích renomovaných architektů a to už je pořádná pecka, ne? A pak už budeš navrhovat, převádět ideové podstaty projektů do dokumentace a před jméno si po úspěšném navazujícím studiu přidáš Ing. arch.

Přihláška

Magisterské a doktorské programy
Google+