VUT blog

16. ledna 2016

Připravte se na přijímačky

Na poslání přihlášky na většinu oborů na VUTéčku máte sice ještě chvíli čas, přípravu na přijímací zkoušky ale nepodceňujte. Začít byste měli už teď. Jak na ně? Třeba pomocí přípravných kurzů.

Možná si říkáte, že co se naučíte k maturitě, vám bude stačit i na testy na vysokou. Může to tak být, není však od věci si dopředu zjistit, jaký rozsah učiva po vás budou u přijímaček chtít. Na různých typech škol se klade důraz na jinou látku, což je těžké při testech na vysokou zohlednit. Hlavně v předmětech jako matematika a fyzika se mohou osnovy gymnázií a středních odborných škol trochu lišit, proto si možná budete muset dostudovat nějaké rovnice a vzorečky.

Nejlepším způsobem, jak se na přijímačky vyzbrojit, jsou přípravné kurzy, které pořádají vysoké školy. Zjistíte tak, co se v testech objevuje, kde máte mezery, jednotlivá témata s vámi lektoři projdou a vysvětlí problematické pasáže. Získáte přehled o tom, co škola u přijímaček vyžaduje a projdete si testy nanečisto. Navíc některé naše fakulty uznávají výsledek závěrečného testu. Pokud tedy dosáhnete určitého počtu bodů, tak máte přijetí v kapse http://jdi.na.vutbr.cz/media/document_images/jdinavutbr/kolecka/smiley.png Zároveň si procvičíte látku k maturitě a nemusíte trávit tolik času samostudiem.

Většina fakult na VUT pořádá přípravné kurzy, a to z matematiky, fyziky, chemie nebo obecných studijních předpokladů. Některé z nich začínají už v lednu, na většinu se ale můžete ještě přihlásit. Neopomeňte také při přípravě testy z minulých let, na kterých můžete trénovat příklady a zjistit, jaké okruhy sledují.

Ať už zvolíte domácí samostudium, nebo kurz, přejeme hodně štěstí u přijímacího řízení k nám na VUTéčko!

 

Seznam fakult a přípravných kurzů (fakulta - termín konání/předměty/cena za kurz/odkaz na webové stránky kurzu/ukázkový test)


Publikováno: 16.01.2016

Zkrácený odkaz: http://navut.cz/blog/f30863/d97721

Buďte první mezi svými přáteli
Google+