VUT blog

29. března 2016

Pomůžeme s čímkoli

Máte nějaké specifické potřeby? Stačí se ozvat. Na VUT funguje centrum Přes bloky, které vám pomůže. „Obrací se na nás studenti i uchazeči s nejrůznějšími potřebami nebo hendikepem,“ poznamenává vedoucí centra Přes bloky Zdeňka Zigalová.

Centrum je připraveno pomoct s čímkoli. Začíná to samozřejmě u přijímaček. V elektronické přihlášce musíte nejprve zakliknout: Žádám o zohlednění specifických potřeb při přijímacím řízení a zatrhnout o co přesně se jedná. „Řešíme specifické problémy, jako je lehká i těžká porucha vidění (nejde o běžné dioptrie), částečná nebo úplná ztráta sluchu, omezená schopnost pohybu končetin, specifické poruchy učení, poruchy autistického spektra a psychická a somatická onemocnění,“ vyjmenovává vedoucí centra.

Proto, abychom vám omezení uznali, budete samozřejmě muset doložit potvrzení. „Je to doklad o zdravotním postižení, invaliditě libovolného stupně, o specifické poruše učení nebo lékařská zpráva,“ doplňuje koordinátorka služeb Veronika Matějková.

Jakmile nám dojde platba za vaši přihlášku, napíšeme vám email a domluvíme se na podrobnostech. Až k nám nastoupíte, můžete využít i možnosti adaptace studia. Na konzultaci ohledně úpravy studia můžete přijít kdykoli i během semestru bez ohledu na to, jestli jste o nějaké úpravy žádali už na přijímačky.

„Jsem ráda, že můžu studovat právě na elektrofakultě VUT. Ani mé dlouhodobé zdravotní problémy nejsou překážkou, a to díky pomoci poradenského centra a vstřícnosti všech vyučujících. Pokud chcete studovat, jděte do toho, když je snaha na obou stranách, vše se dá řešit,“ usmívá se studentka Petra.


Publikováno: 29.03.2016 14:00

Zkrácený odkaz: http://navut.cz/blog/f30863/d115957

Buďte první mezi svými přáteli
Google+