VUT blog

8. dubna 2016

Mariana Tesařová bude bojovat o titul Miss Majálesu

Kdo bude letos reprezentovat VUT na Majálese? Do boje o nejkrásnější dívku vysíláme miss Marianu Tesařovou z Fakulty podnikatelské.

Podaří se letos udržet korunku miss na půdě VUT? Mariana v tom má jasno, udělá pro to vše, co bude v jejích silách. S králem Dan Vincim IV. už mají naplánovanou kampaň a stojí za nimi podpora v podobě královské družiny. Momentálně je čeká nejnáročnější měsíc, kdy se budou účastnit nesčetného množství studentských akcí a budou společně získávat přízeň voličů. Mariana navíc působí ve spolku ISC VUT, kde má na starosti studentské akce.

Co tě přimělo přihlásit se do soutěže o Miss Majálesu?
V tom, abych do toho šla, mě hodně povzbuzovali kamarádi. Přihlásila jsem se hlavně proto, abych rozšířila povědomí o studentských organizacích na VUT, protože často o nich studenti nemají ani tušení. Navíc se letos většina studentských spolků spojila a připravují program na Brněnský Majáles do VUT zóny, což by mohlo pomoci jejich zviditelnění. Já sama jsem členkou ISC VUT.

Tušíš, čím jsi zaujala porotu při volbě?
Možná jsem je zaujala tím, že jsem temperamentní a exhibicionistka. Vyhrála jsem ale velice těsně o jeden bod, takže si myslím, že to bylo hodně vyrovnané a pro porotu to určitě nebylo lehké. Já jsem asi trochu víc showmanka, tak možná u poroty vyhrálo právě to. I když zůstala druhá kandidátka v roli poražené, tak se v kampani pro mě a krále hodně angažuje a pomáhá nám, což mě těší.

Autor: archiv Mariany Tesařové

Znáš už své konkurentky z Mendelu a MU?
Osobně je zatím neznám, jen jsem viděla jejich fotky. Poznávací schůzka se teprve chystá, takže jsem hodně zvědavá, jací budou.

Jak budete bojovat o hlasy svých příznivců? Chystáte nějakou kampaň?
Momentálně dotáčíme video, které by mělo být v nejbližších dnech zveřejněno. S králem jsme nafotili promo fotky a je založená stránka VUT na Majáles, kde se budeme také snažit sbírat hlasy a více dostat naše tváře do povědomí lidí. Později rozjedeme intenzivnější kampaň, ve které nás podporují fakulty, především Fakulta podnikatelská, na které studuji já, a Fakulta stavební, ze které je král Dan Vinci IV. Také se budeme aktivně účastnit během celého měsíce dubna spousty předmajálesových akcí.

Už víš, jaké akce tě čekají?
Od organizátorů Majálesu jsme už dostali nějaký předběžný program. Vše odstartovalo stavěním májky 7. dubna, pak nás čeká Odpadkobraní, kdy budeme uklízet kampus Pod Palackého vrchem. V programu je také charitativní běh, grilování nebo fotbalový a florbalový souboj univerzit. Bude to opravdu náročný měsíc.

Máte nějaké heslo pro letošní volbu?
V jednotě je síla! To je naše heslo, kterým chceme vyjádřit, že do toho jdeme společně, tedy že se všechny spolky aktivně zapojí do Majálesu i do naší kampaně.

Autor: archiv Mariany Tesařové

V loňském roce kandidátka VUT poprvé zvítězila. Je to pro tebe motivující, nebo naopak to v tobě vyvolává obavy, zda se ti podaří vítězství obhájit?
Obojí. Určitě je to ale pro mě především velká motivace, abych se snažila udržet korunku na půdě VUT.

Alegorické vozy studentů VUT bývají rok od roku nápaditější a propracovanější. Máte už s naším kandidátem na krále Dan Vincim IV. představu, jak bude vypadat ten letošní? V jakém se ponese duchu?
Představu už máme, ale téma nebudu prozrazovat, to bude překvapení pro všechny až do Majálesu. Ale určitě se mají návštěvníci na co těšit.

Co vaše královská družina?
Už se kolem nás vytvořila skupina lidí, kteří s námi pracují na kampani a ve všem nám pomáhají. Také se budou účastnit co nejvíce akcí během studentského měsíce. Máme pro ně vyrobená trička, aby byla ta podpora více vidět. Máme velice šikovnou koordinátorku VUT zóny na Majálesu Aničku, která se dost věnuje i naší kampani a pomáhá nám s PR, za což jsme ji oba s králem vděční.

Jaký obor studuješ na VUT a jaké máš další plány?
Studuji čtvrtým rokem obor European Business and Finance. Co se týká plánů, tak v létě pojedu do Ameriky a na zimní semestr studovat do Nottinghamu. Také musím napsat diplomku, takže mě čeká spousta starostí. Zatím se rozhlížím po různých oblastech, co by se mi líbilo dělat po studiu.

Pro Marianu Tesařovou hlasujte zde.


Publikováno: 08.04.2016 12:00

Zkrácený odkaz: http://navut.cz/blog/f30863/d116763

Buďte první mezi svými přáteli
Google+