VUT blog

11. dubna 2016

Kandidát na Krále Majálesu: Chci zavést relaxační zóny

V klání o vládu nad studentským Brnem bude spolu s kandidátkou na miss Marianou bojovat také kandidát na krále Dan Vinci IV.

Své želízko v ohni má VUTéčko nejen v podobě miss Mony Mariany, ale i v králi Dan Vincim IV., neboli Danielu Skřekovi. Daniel studuje na Fakultě stavební a nedá dopustit na sport, který musel kvůli zdravotním problémům na nějaku chvíli oželet. Je také aktivním členem studentské organizace FAST team, která spoluorganizuje různé přednášky a akce pro studenty stavební fakulty.

Budeš na Majálesu zastupovat VUT. Proč by tě měli lidé volit?
Pokud budu zvolený, rád bych prosadil hned několik věcí, které jsem shrnul ve svém programu. Ten vznikal několik měsíců, kdy jsme si dělali průzkumy a mluvili s lidmi z VUT. Ptali jsme se studentů, co by nejvíc potřebovali, co jim chybí. Téměř všichni postrádají na fakultách relaxační zóny, kde by si mohli odpočinout, popovídat a počkat na další výuku. Řadě lidí také nevyhovuje menza. Jídla jsou u nás moc drahá, někteří drží striktní diety, máme tu vegetariány i vegany. Proto bych rád prosadil mikrovlnné trouby na fakultách, aby si lidé mohli nosit a ohřát vlastní jídlo. Podporuji i akce, kde se studenti mohou pobavit. Byl bych proto rád, kdybychom měli společné velkoplošné projekce a přenosy z různých sportovních utkání. Obecně jsem se tedy zaměřil na čtyři hlavní oblasti studentského života – studium, sport, jídlo a odpočinek.

archiv Daniela Skřeka | Autor: archiv Daniela Skřeka

Všechny jmenované nápady jsou zaměřeny na studenty a zaměstnance VUT. Čím hodláš oslovit studenty z jiných univerzit?
Jelikož reprezentuji VUT a studuji zde, myslel jsem primárně na změny na našich fakultách. Jako král bych ale rád hájil zájmy veškerého studentstva v Brně. V rámci kandidatury jsou všichni nominovaní zapojení do projektu Studentské Brno, kam jsem se hlásil s projektem elektrických zásuvek v parcích. Král Ramon I. pracuje od minulého roku na projektu WiFi v parcích a předseda SKAS VUT Tomáš Mejzlík zase na projektu mobilní nabíjecí stanice. Naše projekty podporují myšlenku tzv. smart cities. Studenti, ale i absolventi, by měli možnost pracovat na čerstvém vzduchu a zároveň měli veškeré potřebné zázemí.

Jak tě napadlo přihlásit se do volby Krále Majálesu?
Několik měsíců zpátky přítelkyně slavila narozeniny, popíjeli jsme víno a nápad přišel sám od sebe. Řekli jsme si, že je to dobrá možnost něco změnit. Přihlásili jsme se oba, přítelkyně nakonec při volbě kandidátky na Miss Majáles skončila druhá. Aktivně se ale podílí na naší kampani a s kandidátkou za VUT Marianou Tesařovou si velmi rozumí.

Autor: archiv Daniela Skřeka

Pociťuješ nějakou rivalitu či nepřátelství mezi týmy jednotlivých univerzit?
Vůbec. Měli jsme seznamovací akci, která byla skvělá. Dokázali jsme pracovat jako tým a postavili společnými silami májku na náměstí Svobody. Každý chceme samozřejmě vyhrát a podporujeme vlastní školu, ale i tak se navzájem neshazujeme. Popřáli jsme si hodně štěstí a ať vyhraje ten nejlepší z nás. I kdybych nakonec nevyhrál, celá zkušenost a cesta k finále pro mě byly důležitější. Poznal jsem skvělé lidi a budu mít vzpomínky, které mi už nikdo nevezme.

Už víš, co budeš dělat den po finále?
Určitě se konečně pořádně vyspím. Rád bych také vymyslel, jak poděkuju svému týmu a všem, kteří se podílí na přípravách. Velice si vážím těch, kteří se mi ve svém volném čase rozhodli pomoct a podpořit mě. Plánuju se také postupně vrátit k projektům, které jsou teď kvůli Majálesu pozastavené.

Pro kandidáta na Krále Majálesu za VUT Dan Vinciho IV. můžete hlasovat zde.


Publikováno: 11.04.2016 10:00

Zkrácený odkaz: http://navut.cz/blog/f30863/d116852

Buďte první mezi svými přáteli
Google+