VUT blog

1. listopadu 2015

Kam po bakaláři? Studuj Expertní inženýrství

Jasně, když se hlásíš na VUT, chceš být inženýrem. K tomu ale vede cesta přes bakaláře a navazující magisterské studium. To můžeš absolvovat třeba i na Ústavu soudního inženýrství.

Pokud tě fascinují odborníci, kteří vyhodnocují dopravní nehody, dokážou oceňovat nejrůznější stroje, zařízení nebo domy a pozemky, vyhodnocovat rizika v technických a ekonomických oblastech, tohle je cesta pro tebe!

Na Ústavu soudního inženýrství VUT si můžeš zvolit ze dvou magisterských navazujících programů. Rizikové inženýrství nabízí šest oborů se zaměřením na strojní či elektro zařízení, na řízení rizik v informačních systémech nebo chemických technologiích. Řízení rizik můžeš studovat taky ve firmách a institucích nebo se zaměřením na stavební konstrukce.

Pokud tě láká spíš soudní inženýrství, máme tu dva obory – jeden je zaměřený na dopravu a druhý na reality.

Naši zaměstnanci například odhalují podvody při fingování dopravních nehod, zabývají se poruchami stavebních konstrukcí nebo zpracovávají znalecké posudky a expertizy v ekonomice. Ústav také čile spolupracuje s firmami, soudy nebo policií. Poznatky z praxe přenášíme do výuky.

Absolventi nacházejí uplatnění na zajímavých pozicích. Tenhle ústav má ovšem i doktorské studium, takže když tě studium chytne, můžeš tu pokračovat a bádat dál.

Chceš se dozvědět víc? Tak navštiv web Ústavu soudního inženýrství.


Publikováno: 01.11.2015

Zkrácený odkaz: http://navut.cz/blog/f30863/d112765

Buďte první mezi svými přáteli
Google+