VUT blog

Holky na techniku patří

„Holky, vy nejste na matiku, fyzika je pro vás moc těžká.“ Taky slýcháte tyhle nesmyslné hlášky? Nevěřte jim, jsou to stereotypy. Středoškolačky mají totiž často v těchto předmětech lepší výsledky než jejich spolužáci.

Díky mentoringu jsem si vyzkoušela školu nanečisto

Hana Kobzová studuje třetím rokem na stavební fakultě VUT a za svůj výběr školy je ráda. Mohla ale skončit jako studentka optiky. Díky mentoringovému programu, který organizuje Národní kontaktní centrum – gender a věda, zjistila, že stavařina pro ni bude vhodnější. Program ji oslovil natolik, že je nyní sama mentorkou.

Vítězem konference STAVOKS se stal návrh rodinné vily

Již tradičně se před začátkem letního semestru konala na stavební fakultě vědecko-odborná konference STAVOKS pro studenty středních škol. Své práce komisi prezentovalo celkem jedenáct středoškoláků, vítězem se však stal jen jeden – Vladimír Krystyn ze stavební průmyslové školy ve Valašském Meziříčí.

Tomáš Poláček: Surfování byla láska na první pohled

Na VUT studoval chemii, pak pokračoval na Ústavu soudního inženýrství. Nyní se s ním můžete potkat na chodbách Fakulty podnikatelské, kde dokončuje doktorát, a všude tam, kde jsou dobré vlny.

Vyraz s foťákem za architekturou a vyhraj zrcadlovku

Zajímá tě architektura a rád fotíš? Pak spoj obě záliby dohromady, přihlas se do naší soutěž a můžeš vyhrát mobilní telefon.

Kandidát na Krále Majálesu: Chci zavést relaxační zóny

V klání o vládu nad studentským Brnem bude spolu s kandidátkou na miss Marianou bojovat také kandidát na krále Dan Vinci IV.

Mariana Tesařová bude bojovat o titul Miss Majálesu

Kdo bude letos reprezentovat VUT na Majálese? Do boje o nejkrásnější dívku vysíláme miss Marianu Tesařovou z Fakulty podnikatelské.

Pomůžeme s čímkoli

Máte nějaké specifické potřeby? Stačí se ozvat. Na VUT funguje centrum Přes bloky, které vám pomůže. „Obrací se na nás studenti i uchazeči s nejrůznějšími potřebami nebo hendikepem,“ poznamenává vedoucí centra Přes bloky Zdeňka Zigalová.

Podnikání jsem se učil především na vlastních chybách

Amir Mamaghani začal podnikat už na střední škole. Tehdy ještě neměl podporu od rodičů, protože se báli, že školu nedokončí.

Připravte se na přijímačky

Na poslání přihlášky na většinu oborů na VUTéčku máte sice ještě chvíli čas, přípravu na přijímací zkoušky ale nepodceňujte. Začít byste měli už teď. Jak na ně? Třeba pomocí přípravných kurzů.

Rychlobruslař Štěpán Šváb: Přes rok škola a tréninky, v létě závody

Po svém rodném městě se Štěpán Šváb proháněl na kolečkových bruslích ještě donedávna jen pro radost. Před dvěma lety ale začal jezdit závodně a dnes už má na svém kontě několik medailí a k tomu ještě stíhá studovat na elektrofakultě VUT.

Kam po bakaláři? Studuj Expertní inženýrství

Jasně, když se hlásíš na VUT, chceš být inženýrem. K tomu ale vede cesta přes bakaláře a navazující magisterské studium. To můžeš absolvovat třeba i na Ústavu soudního inženýrství.

Naskočte do prvního semestru nabušení!

Přijetí na VUT už máte v kapse? Pak vám chybí už jen nastoupit do prváku. A nejlíp se to dělá, když už víte, co a jak. Proto má VUT seznamovací akci pro nastupující prváky Zaškolovák.

NA VUT mě motivovali k další práci, říká finalista soutěže Intel ISEF

Ještě ani neodmaturoval a už se stačil umístit na světové soutěži Intel ISEF na předních příčkách. Řeč je o nadaném studentovi brněnského gymnázia, který v září nastoupí na VUT.

Mistr ve freestyle fotbale: Tituly jsou fajn, ale studium je přednější

Původně hrál fotbal, ale nerad se o míč dělil s ostatními spoluhráči. Chtěl umět něco víc než ostatní, tak si našel na internetu videa a začal s triky s míčem. Dnes je student „stavárny“ Petr Karásek čtyřnásobným mistrem republiky ve freestyle fotbale.

VUT si ze soutěže Talent designu odnáší nejvíce ocenění

Neleníme, soutěžíme! Studenti VUT se zapojují během roku do desítek různých soutěží. A vedou si skvěle.

VUTéčko tě bude bavit na Majálesu

Přijď 7. května na Brněnský Majáles na výstaviště, najdi si červenou VUT zónu a skvěle se bav s našimi studetskými organizacemi a vědci.

Odmítl jsem nástupní plat 40 000 Kč

Byl na Erasmu, ještě ani nedostudoval a už má práci, kterou si přál, a co víc, mohl si sám vybírat z několika lukrativních pracovních nabídek. Náhoda? Štěstí? Ale vůbec ne. Jan Tačner, student stavárny, šel svému osudu vstříc. V rozhovoru prozradil, jak být už během studia aktivní a získat tak konkurenční výhodu.

Merkur není jen pro děti

Postavit si funkční bojové vozidlo z Merkuru a zneškodnit to soupeřovo. I takové může být zadání soutěže pro středoškoláky, která se konala na VUTéčku. Účelem však nebylo si pohrát se známou stavebnicí, ale porovnat své elektro znalosti v soutěži Merkur PerFEKT Challenge se stejně starými soupeři.

Král Majálesu 2014: Všechno je to jen o dobrém týmu

VUTéčku se konečně poštěstilo a v loňském roce se podařilo kandidátovi za VUT na Krále Majálesu Porwimu I. získat na rok korunu, žezlo a hlavně klíč od studentského Brna.

Ti nejlepší dostanou od VUT jednorázové stipendium

500 nejlepších maturantů, kteří se zapíší do prvních ročníků bakalářských studijních programů u nás na VUTéčku, obdrží jednorázové stipendium 6 000 Kč. A i ty můžeš být mezi nimi! Mrkni, co pro to musíš udělat.

Nestav jen v Minecraftu, pojď na stavárnu

Nejlepší fakulta – takovým titulem se pyšní „stavárna“ na VUTéčku. Již poněkolikáté ji sami studenti zvolili jako jednu z nejlepších v oboru Architektura a stavebnictví. I ty zde můžeš studovat! Stačí si podat přihlášku.

Nastartuj svoji kariéru už během studia na podnikatelce

Sleduješ finanční trhy a akcie na burze víc než předpověď počasí? Přemýšlíš o rozjezdu vlastní firmy? Pak je pro tebe ideální volbou „podnikatelka“. Fakulta podnikatelská ti otevře cestu do světa financí, provede tě ve vodách marketingu i v oblasti řízení lidských zdrojů.

ProFITuj ze svého vzdělání

Fit nemusíš být jen tehdy, když budeš pravidelně sportovat. FIT můžeš být i na VUTéčku. Stačí, když se přihlásíš na Fakultu informačních technologií (FIT), kde můžeš pracovat třeba na programování leteckého simulátoru. A to není rozhodně všechno.

Přitažlivá chemie? Jedině na VUT!

Bílý plášť – to nejsou jen doktoři. V bílých pláštích můžeš potkat na chodbách „chemárny“ i naše studenty a učitele. A jich se bát nemusíš. Často pracují na užitečných pokusech, jejichž výsledkem je třeba lepidlo na kosti nebo umělá zubní sklovina. To zní zajímavě, ne?

PerFEKTní fakulta

Baví tě napětí? Samozřejmě máme na mysli to elektrické. A není ti cizí nulák? Pak zamiř na Fakultu elektrotechniky a komunikačních technologií, kde tě čekají nejen vodiče a spínače, ale také spousta zábavy s fakultní studentskou organizací.

Najdi si svůj obor na strojárně

Když se řekne strojírenství, většina lidí si představí výrobu strojů nebo třeba automatizaci výroby. Na „strojárně“ na VUT v Brně však můžeš studovat i jiné zajímavé obory. Co třeba designér nebo letec? To už zní líp, ne?

Google+